BWT AQA clean - BWT Best Water Technology 

Nowy sposób na przedłużenie żywotności zmiękczacza!

BWT AQA clean lub BWT AQA clean DT

3.12.2014 8:00  

Większość sprzedawanych w Polsce zmiękczaczy wykorzystuje żywicę jonowymienną, która wymaga regularnej regeneracji. Zestawy BWT AQA clean zapewniają higienę i pełną wydajność żywicy.

   

Czym jest regeneracja?

Regeneracja polega na wypłukaniu żywicy roztworem soli.

 

Czy roztwór soli tzw. solanka usuwa z żywicy wszystkie możliwe do usunięcia zanieczyszczenia?

Niestety nie. Regeneracja usuwa z żywicy tylko związki powodujące twardość wody.

  

Co z zanieczyszczeniami takimi jak związki stałe, związki żelaza czy mikroorganizmy?

Nie są usuwane.

Czy jest na to jakieś rozwiązania? Co zrobić, aby żywica była czysta, a tym samym bardziej wydajna, a zmiękczona przez urządzenie woda higieniczna i bezpieczna?

BWT rekomenduje raz w roku zastosować zestaw BWT AQA Clean DT do zmiękczaczy domowych lub BWT AQA Clean CT w przypadku zmiękczaczy przemysłowych.

 

Co zawiera zestaw BWT AQA Clean?

1. Preparat do czyszczenia żywicy
2. Preparat do dezynfekcji żywicy
3. Tester twardości ogólnej (tylko zestaw BWT AQA Clean DT)

 

W jakim celu stosuje się zestaw BWT AQA Clean?

Preparat do czyszczenia żywicy wyczyści żywicę ze związków żelaza oraz zanieczyszczeń stałych, a preparat do dezynfekcji pomoże pozbyć się z żywicy mikroorganizmów. Czysta żywica ma większą wydajność, a zmiękczacz pracuje lepiej.  

 

Jakie korzyści przyniesie zastosowanie zestawu BWT AQA Clean użytkownikowi końcowemu?

Coroczny przegląd i konserwacja zmiękczacza to przede wszystkim pewność i bezpieczeństwo. Sprawdzony przez profesjonalnego instalatora zmiękczacz daje nam gwarancję, że urządzenie działa prawidłowo, a woda ma pożądane parametry. Rozszerzenie przeglądu o zastosowanie zestawu BWT AQA Clean to dodatkowe oczyszczenie żywicy z zanieczyszczeń, co zapewni jej pełną wydajność oraz dezynfekcja, bezpieczeństwo i czystość przepływającej przez żywicę wody. Dołączony do zestawu BWT AQA Clean DT tester twardości ogólnej pozwoli na regularne sprawdzanie twardości wody, a tym samym kontrolę czy zmiękczacz pracuje prawidłowo.  

 

Jakie korzyści przyniesie oferowanie zestawu BWT AQA Clean przez Instalatora?

Instalator, który posiada w ofercie zestaw BWT AQA Clean może zaproponować swojemu Klientowi profesjonalną usługę konserwacji zmiękczacza i wyróżnić się wśród konkurencji. Korzystając z bezpiecznych, sprawdzonych, produkowanych w Europie preparatów pomaga Klientowi utrzymać wysoki standard jakości wody w domu.

 

 

BWT AQA clean DT dla zmiękczaczy domowych

 

 

BWT AQA clean CT dla zmiękczaczy przemysłowych