Sklad_wody - BWT Best Water Technology 

Woda - życiodajne źródło

Woda to drugi obok tlenu element przyrody warunkujący istnienie życia. Jest nie tylko niezbędna ludziom, zwierzętom czy roślinom do prawidłowego funkcjonowania, ale także umożliwia ich rozwój. Od niej zależą wszystkie procesy zarówno w organizmie istot żywych, jak i poza nim. Człowiek nauczył się wykorzystywać alternatywne źródła energii jednak do tej pory nie udało się znaleźć substancji, która byłaby w stanie zastąpić wodę. Jednak ważna jest nie tylko ilość, ale przede wszystkim jakość wody dostarczanej naszemu organizmowi.

 

Woda wpływa nie tylko na nasze funkcjonowanie, ale także na działanie urządzeń w gospodarstwie domowym takich jak pralka i zmywarka, a nawet na zużycie energii i środków myjąco-piorących i detergentów. Od parametrów wody zależy także żywotność instalacji wodnej w naszych domach oraz wydajność systemów centralnego ogrzewania.

 

W naturalnych warunkach woda praktycznie nigdy nie występuje w czystej formie, zawsze towarzyszą jej substancje mineralne lub zanieczyszczenia takie jak np. drobinki piasku. Ilość i rodzaje substancji obecnych w wodach naturalnych zależą od środowiska oraz od ich rozpuszczalności. Część z nich jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania człowieka (np.: magnez i wapń), jednocześnie jednak ma niekorzystny wpływ na nasze domowe instalacje wodne i urządzenia do nich podłączone. BWT Polska w swojej ofercie posiada wiele produktów i rozwiązań, które pomagają zatrzymać w wodzie niezbędne dla zdrowia minerały, jednocześnie chroniąc instalację przed niekorzystnymi konsekwencjami ich działania.

 

Znajomość parametrów wody i metod jej uzdatniania to podstawa zdrowia i prawidłowego funkcjonowania człowieka oraz ochrona instalacji wodnej i urządzeń gospodarstwa domowego przed kosztownymi awariami.