Woda_grzewcza - BWT Best Water Technology 

Uzdatnianie wody grzewczej

ochrona i pełna wydajność instalacji

 

Woda, w zależności od regionu, zawiera różną ilość rozpuszczonego wapnia, magnezu, żelaza, manganu itp. Związki te prowadzą do znacznego zmniejszenia wydajności instalacji grzewczej. Jakość wody grzewczej jest bardzo istotna, ponieważ w nowoczesnych instalacjach zwiększa się objętość wody, przy jednoczesnym zmniejszeniu powierzchni wymiany ciepła. 

 

Już podczas pierwszego napełniania jakość wody może mieć decydujące znaczenie dla wydajności instalacji grzewczej w okresie całej jej żywotności.

 

Powierzchnia grzewcza nowoczesnych kotłów nie jest tak duża, jak w starych kotłach, dlatego stosuje się w nich materiały o wysokiej zdolności przewodzenia ciepła np. stop aluminium. W starszych instalacjach stosowano przede wszystkim stal i miedź. W obu przypadku kamień kotłowy utrudnia przewodzenie ciepła, co zmniejsza wydajność instalacji grzewczej. Przy uzdatnianiu wody grzewczej warto też pamiętać, że każdy materiał posiada własną odporność na pH.

 

Zakresy pH, w których materiał jest bezpieczny:

„Perfekcyjnie czysta woda” w całej instalacji (również przy zastosowaniu aluminium) to czysta woda bez minerałów i gazów. Jakość wody ma również wpływ na powstawanie korozji i na jej postęp. Wszystkie zachodnie normy, dotyczące nośnika ciepła jakim jest woda, zalecają wodę ubogą w sól ( w przypadku aluminium jest to wręcz konieczność), ponieważ tylko taka woda chroni instalację i zapewnia jej pełną wydajność.

 

 

Zapraszamy do zapoznania się z produktami BWT do ochrony instalacji grzewczej:

 

Program BWT AQA therm