Drogocenna woda - BWT Best Water Technology 

Woda - błękitne złoto XXI wieku

Woda dostarcza składników odżywczych i jest niezbędna w wielu procesach produkcyjnych. To substancja nie do zastąpienia, coraz bardziej pożądana i coraz trudniej dostępna. To źródło życia i witalności człowieka. Dlatego obecnie coraz większą wagę przywiązuje się nie tylko do jej jakości, ale także do odpowiedzialnego zarządzania naturalnymi zasobami wody.

 

W ciągu najbliższych kilku dekad prognozowane jest znaczące zmniejszenie światowych rezerw wodnych. Z powodu suszy, kwaśnych deszczy oraz topnienia obszarów lodowcowych woda pitna będzie coraz trudniej dostępna. Spowoduje to dramatyczne konsekwencje, nie tylko na skalą ogólnoświatową, ale także na poziomie lokalnym.

 

"Wkraczamy w erę coraz większych niedobór wody. Łatwy dostęp do "błękitnej wody", w wielu częściach świata, będzie coraz większym problemem. Rosnące zanieczyszczenie środowiska, wysychające rzeki, nadmierne wykorzystywanie wód gruntowych, zwiększone zasolenie wody powodują regularne zmniejszanie się światowych zasobów wody oraz zagrożenie dla światowej gospodarki wodnej" - Malin Falkenmark z Międzynarodowego Instytutu Wodnego w Sztokholmie.

 

Niewystarczające ilości bezpiecznej dla człowieka wody pitnej oraz odpowiednia ilości wody procesowej to obecnie jedno z najpoważniejszych wyzwań dla ludzkości.

 

Możliwe, że w przyszłości czysta woda będzie więcej warta niż ropa naftowa.